Můj příběh

Jmenuji se Lucie a miluji životní změny, jejich proces a objevování souvislostí mezi každodenně žitým životem, vnitřním nastavením a sociálním prostředí, které nás formovalo a formuje.

Po dlouhé cestě, kterou jsem musela ujít, dnes žiji život plný lásky, vlastního rozvoje a vnitřní jistoty, že je v pořádku nebát se dát najevo svá přání, své touhy a žít život takový, jaký si přeji. Ve vlastním tempu a stylu.

Jak to všechno začalo?

Můj život mi již od raného dětství předkládat takové životní situace, se kterými jsem se jen obtížně vyrovnávala. Procházela si náročnými psychickými stavy a budovala si nefunkční obranné mechanismy. Nerozuměla jsem sobě, rodině, kamarádům, ani celému světu kolem. Byla jsem uvězněná ve svých strachách, úzkostech, panice a názorech na svět, který ale utvářeli jiní. Nenáviděla jsem sebe, nenáviděla jsem každý kousek svého těla, upřímně jsem přemýšlela, zda tento svět neopustit. Žila jsem v roli oběti s psychopatickými problémy a stále si opakovala, proč se to všechno musí dít zrovna mně?

Když mi v roce 2006 zemřel po dlouhé nemoci otec, byla jsem v šoku, neschopná fungovat a zhroucená. Ulevilo se mi, protože ten, který mi ubližoval, byl pryč, ale ve vteřině jsem přišla o možnost zjistit, zda mě měl v průběhu mého života vůbec někdy rád.

Tato událost otočila mé dosavadní fungování vzhůru nohama a přinesla jak prohloubení psychických a fyzických problémů, tak hlavně změnu životní filozofie. Začala jsem hledat odpovědi na mé životní otázky, nastoupila jsem na cestu studia psychoterapie a do psychoterapeutického výcviku, začala jsem pravidelně docházet na individuální psychoterapii, začala se věnovat osobnímu rozvoji. Začátek této cesty nebyl úplně dobrovolný, ale bylo potřeba se postavit vlastním nevědomým procesům, strachům a začít je prozkoumávat.

Můj život mě má však rád a do této těžké doby mi dal pocítit lásku od mého tehdejšího partnera. Přestože jsme se po několika letech rozešli, stále je v mém životě důležitý a jsem mu vděčná za to, že se mnou prošel značný kus cesty, na které musel, díky mým problémům, rychleji dospět. V terapeutickém výcviku jsem měla možnost poznat úžasného terapeuta, který byl první dospělý, kterého jsem dokázala opravdu vroucně obejmout.

Nyní vím, že ať mi život přinese jakoukoli zkoušku, vždy je na mne zároveň tak hodný, že mi do života přivane někoho, díky kterému mohu daný úkol lépe zvládnout.

Mé vzdělání a zkušenosti

Sample text